HAMAKI – stretching

Wyzwalająca radość, antygrawitacyjna praca z chustą

Do zajęć w hamakach możecie podejść na 3 sposoby:

1. Bojąc się ich.

Spokojnie, pozwólcie sobie na próbę! Trening w hamakach jest formą ruchu, która pozwala nam odciążyć kręgosłup oraz stawy, wejść w wiele asan z pomocnym podporem, poczuć lekkość ciała. Nie mniej jednak wymusza wyraźną pracę mięśni, a przy odpowiednim zaangażowaniu pomaga zrównać dysproporcje w ciele. Jeśli dacie sobie szansę na przełamanie lęku, poznacie wyjątkowo relaksujący oraz sprawiający radochę sposób na budowanie elastyczności i siły w pakiecie z przyjaznym dla zmysłów kołysaniem.

joga w hamakach

2. Oczekując szałowych akrobacji.

Całe szczęście, nasza Akademia nie rezygnuje z regularnych zajęć akrobatyki powietrznej! To tam znajdziecie brawurowe triki, skomplikowane plątania i cyrkowy efekt. Natomiast na naszych zajęciach w powietrzu pozostajemy przy łagodnym ruchu, materiał będzie nam służył do przyjaznej, niespiesznej eksploracji zakresów, „antygrawitacyjnej” formy mierzenia się z ograniczeniami, nabieraniu zaufania do siebie samych. Niektóre lekcje będą bardziej dynamiczne i nastawione na zwiększanie sprawności, inne łagodniejsze, skoncentrowane na bujaniu i miękkim zaglądaniu w swoje wnętrze z ogromnym szacunkiem dla emocji.

3. Będąc otwartym na to, co nas czeka.

Oto mocna część świadomej pracy z ciałem. Akceptacja tego, co jest, płynięcie na fali zdarzeń, próbując ich nie oceniać. Czujna samoobserwacja, która pozwoli nie zagłębiać się w uniesienia lub upadki, lecz przez nie spokojnie przedryfować. Może się okazać, że nie jesteśmy jeszcze wystarczająco silni lub rozciągnięci, możemy mieć gorszy dzień na praktykę, a słabszy stan psychiczny zaburzy nam balans. Może się okazać, że tryskamy energią i zgubi nas ryzykowna przebojowość gwałtownie pracując z szarfą lub poczujemy głębokie rozczarowanie niewystarczającą na swoje potrzeby intensywnością zajęć. Wszystkie uczucia, które pojawiają się na macie są cenne. Warto się im przyglądać i poszukiwać swojej drogi rozwoju i zrozumienia.

A może macie jeszcze inne podejście do zajęć w hamakach?
Jakkolwiek nie bijecie się z myślami, zapraszamy Was do spróbowania!

Garść ważnych informacji przed zajęciami

 

Na treningach w hamakach ćwiczymy:

  • bez biżuterii, zegarków, pasków, ostrych przedmiotów. Odpadają też ubrania z cekinami, przypinkami i innymi odstającymi, haczącymi elementami.
  • w koszulkach z długim lub krótkim rękawkiem zakrywającym pachy – odpowiednie ubranie umożliwia przyjemniejszy kontakt materiału z ciałem, uniknięcie otarć i pozwala zachować większą higienę pracy.
  • dopasowane, nie luźne spodnie lub legginsy, na początek najlepiej zakrywające nogi do połowy łydki – ciało musi się przyzwyczaić do zaciskanego materiału, wgnieceń, przesunięć po skórze.
  • posiłek warto spożyć na ok. 1,5 godziny przed treningiem.

Przeciwwskazania

 

  • problemy z błędnikiem,
  • refluks,
  • nadciśnienie,
  • choroby oczu (jaskra, odklejanie siatkówki, podwyższone ciśnienie gałki ocznej, duże wady wzroku).

Jak dołączyć do naszych zajęć?

Kalendarz

Sprawdź grafik zajęć i wybierz dla siebie zajęcia

telefon

Zadzwoń zapytać o szczegóły i dopisz się do grupy

Portfel

Opłać treningi przelewem lub gotówką na miejscu

Umowa

 Podpisz umowę na miejscu

Ręka

Ciesz się doskonałym samopoczuciem

AKADEMIA AVATAR TEATR AVATAR